NAŠE PŘÍBĚHY

Michal Stefanu

Tenis jsem hrával i před úrazem, a to krajský přebor v Náchodě. Na vozíku jsem začal tenis hrát v r. 1997, kdy jsem se zúčastnil soustředění v Brně a hned následující rok jsem jel jako reprezentant ČR na mistrovství světa do Barcelony. K mým největším úspěchům patří 4.místo na MS v Polsku, které jsem získal ve družstvu spolu s Mirkem Brychtou a Daliborem Potůčkem. Ačkoliv mě tenis velice baví, věnoval jsem se dříve spíše stolnímu tenisu, ve kterém jsem měl i větší úspěchy, např. zlatou medaili z Paralympiády v Sydney i Aténách. Posledních deset let se věnuji výhradně tenisu, jsem mnohonásobným mistrem ČR a držitelem ceny Zlatý kanár. Celkově je u nás i ve světě tenis velmi dobře organizovaný.

Petr Utíkal

No byla to vlastně náhoda. Když mi bylo 12 jel jsem se se sestrou a švagrem podívat na vyhlášení Zlatého Kanára, ne proto, že bych něják extrémně sledoval tenis, ale proto, že tam hrála moje oblíbená kapela No Name. Po akci švagra na místě kontaktoval právě pan doktor Slepička, jestli bych nechtěl zkusit tenis na vozíku. Do té doby jsem nevěděl, že něco takového u nás existuje a navíc v té době jsem dělal jachting a to hodně naplno, takže na ostatní sporty nebyl čas. Doma jsem to probral s otcem a už v létě jsme se jeli podívat na mezinárodní turnaj v Brně. Tehdy jsme to spíš brali jako něco, co se můžu naučit a zlepší mi to fyzickou kondici. Po tom co jsem shlédl pár zápasů, jsem řekl, že bych to určitě chtěl zkusit. Tak jsme si v Olomouci našli trenéra a začal jsem s prvními krůčky. Tehdy jsem neměl tenisový vozík, takže první rok jsem vše zkoušel pouze na vozíku civilním. Po tom, co jsem se rozhodl tomu věnovat více, mi svaz doručil vozík na míru a začal pravý trénink. Postupně jsem se věnoval víc a víc tenisu a jachting opouštěl až jsem začal jezdit až 20 turnajů za rok.

Tomáš Svášek

S tenisem na vozíku jsem začal v r. 2016. Přivedl mě k němu na kurzu Paraple matador Honza Hašek. Potom jsem začal hrát s Ivanem Vyvadilem a Martinem Markalouzem. Začátky byly velmi těžké. Samý kanár. Pod mojí vahou vozík prostě nechtěl a nechce jezdit. Postupně se to zlepšuje, až do současné podoby. Práce mám před sebou spoustu. Baví mně to. Nyní mně trénuje Anthony Loconte.